FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania użytkowników i odpowiedzi

Q: Jak się zarejestrować?

A: Podaj email, który chcesz używać w serwisie. Następnie kliknij „utwórz konto”. Na podany przez Ciebie adres email, prześlemy wiadomość z linkiem uwierzytelniającym. Uwaga: link będzie aktywny przez 24h od wygenerowania.

Q: Czy muszę się weryfikować?

A: Nie wymagamy weryfikacji od osób, które rozpoczynają kupno lub sprzedaż kryptowalut. Weryfikacja dotyczy tylko osób, których obroty przekroczą określone limity. W takiej sytuacji Użytkownik zostanie powiadomiony drogą e-mailową.

Q: Jak wpłacać środki PLN?

A: Żeby wpłacać środki PLN, należy przelać kwotę na konto podane na stronie Zasilenie konta , przelew powinien być zrealizowany z odpowiednim tytułem.

Q: Co muszę wpisać w tytule przelewu?

A: Dokładny tytuł znajduje się w menu użytkownika (prawy górny róg po zalogowaniu) Zasilenie konta .

Q: Co zrobić gdy nie wpisałem poprawnego tytułu przelewu?

A: Prosimy o przesłanie dokładnych danych przelewu oraz danych konta do Obsługi Klienta.

Q: Jakie dane w profilu serwisu muszę podać aby przelew został zaksięgowany?

A: W serwisie należy podać Imię i Nazwisko

Q: Jak wypłacać środki PLN?

A: Żeby wypłacać środki PLN, należy przypisać do swojego konta w serwisie, numer rachunk bankowego wypłaty. Zlecenia wypłaty można zrealizować na stronie Wypłata środków .

Q: Dlaczego moje konto ma limity wpłat i wypłat środków PLN?

A: Limity wpłat i wypłat wynoszą odpowiednio po 10,000 zł i dotyczą wyłącznie niezweryfikowanych użytkowników. Zweryfikuj swoje konto, aby korzystać z serwisu bez żadnych ograniczeń.

Q:  Jak się zweryfikować?

A:  Należy poświadczyć dane wprowadzone podczas rejestracji wybranym dokumentem tożsamości: paszportem, dowodem osobistym lub prawem jazdy. Proces weryfikacji trwa maksymalnie do 24 godzin. Adres wysyłki: info[[email protected]]nevbit.com

Q: Jak wpłacać i wypłacać kryptowaluty?

A: W celu wpłacenia kryptowalut, należy przesłać je na jeden z adresów zasileń danej kryptowaluty widoczny w zakładce wpłat BTC/LTC Zasilenie Konta . Żeby wypłacać kryptowaluty, należy przypisać do swojego konta odpowiednie adresy portfeli.

Q: Ile czasu minie od wpłaty PLN do aktualizacji mojego salda?

A: Przelewy w PLN są księgowane automatycznie 3 razy dziennie zgodnie z sesjami Elixir. Dla kont mBank aktualizacja salda odbywa się co 5 min.

Q:  Jak szybko uzyskam wypłacone środki?

A:  Wypłaty BTC realizowane są bezzwłocznie. Przelewy PLN kilka razy dziennie w dni robocze, raz dziennie w weekendy.

Q: Ile czasu minie od wpłaty BTC do aktualizacji mojego salda?

A: Wymagamy od 3 potwierdzeń dla mniejszych kwot do 6 dla większych. W praktyce między 30 a 60 minut (gdy wpłata będzie miał odpowiednie txFee)

Q: Dlaczego przelewy BTC obciążane są opłatą?

A: Z tej opłaty płacimy txFee w sieci Bitcoin, reszta stanowi zarobek serwisu.

Q: Dlaczego muszę płacić prowizję przy wypłacie PLN?

A: Przelew bankowy jest obarczony opłatą.

Q: Czym są oferty BID?

A: To oferty skupu wystawione przez użytkowników serwisu. Przy każdej ofercie widnieje ilość kryptowaluty, którą dany użytkownik chce kupić po wyznaczonym przez siebie kursie. Serwis kojarzy kupującego ze sprzedającymi, dążąc do jak najszybszego zrealizowania całości oferty.

Q: Czym są oferty ASK?

A: To Oferty sprzedaży wystawione przez użytkowników serwisu. Przy każdej ofercie widnieje ilość kryptowaluty, którą dany użytkownik chce sprzedać po wyznaczonym przez siebie kursie. Serwis kojarzy sprzedającego z kupującymi, dążąc do jak najszybszego zrealizowania całości oferty.

Q: Jakie opłaty i prowizje są pobierane od transakcji?

A: Wysokość prowizji zależy od skali, w jakiej handlujesz. Im większy generujesz obrót, tym mniejsza prowizja – progi naliczane są w oparciu o 30-dniową historię obrotu. Szczegółowe informacje o wszelkich opłatach i prowizjach znajdziesz w zakładce Opłaty i Limity

Q: Jak działa blokada edycji danych?

A: Aktywna blokada edycji danych uniemożliwia zmianę raz wprowadzonych danych użytkownika, takich jak np. adres do wypłat Twoich środków. Dzięki temu, nawet jeśli osoba niepowołana przejmie dostęp do Twojego konta, swoboda jej ruchów będzie bardzo ograniczona.

Q: Dlaczego złotówki mają więcej niż dwa miejsca po przecinku?

A: Saldo Twojego konta ma wyższą dokładność niż "co do grosza", w niektórych transakcjach powstaną ułamki typu "pół grosza", które przy dużej ilości transakcji oznaczają dla Ciebie precyzyjne rozliczenie z NevBit.com.

Q:  Co to jest TxID?

A:  TxID to unikalny ciąg znaków, przypisany do każdej transakcji BTC i/lub LTC. To forma etykiet, dzięki którym można śledzić każdą transakcję np. 29a3efd3ef04f9153d47a990bd7b048a4b2d213daaa5fb8ed670fb85f13bdbcf

Q:  Dlaczego moje konto jest zablokowane?

A:  Konto może być zablokowane z wielu powodów. Zawsze są to względy bezpieczeństwa – np. uzasadnione podejrzenie wykonywania nieautoryzowanych operacji. W celu odblokowania konta, prosimy o kontakt z działem support w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Q:   Zleciłem przelew, ale moje konto nie zostało zasilone

A:  Jeśli forma przelewu nie spełnia wymogów serwisu, kwota jest odsyłana na adres nadawcy.
Najczęstsze przyczyny takiej sytuacji to:

  • Przelew z rachunku osób trzecich. Wpłata na konto w serwisie Nevbit.com może być wykonana wyłącznie przez właściciela konta.
  • Niepoprawny tytuł przelewu
  • Pierwszy przelew Ekspresowy i Bluemedia.
  • Przelew z karty kredytowej. Serwis nie akceptuje wpłat wykonywanych za pomocą karty kredytowej.

  •